DUALTRON ELEKTRITÕUKERATAS

MINIMOTORS DUALTRON TUTVUSTUS JA AJALUGU

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad
Dualtron 1 – esimene kahe ratta veoline, maastiku võimekusega elektritõukeratas

Lõuna-Koreas, Busanis juba 1999. aastal asutatud Minimotors on maailma kõige vanem elektritõukerataste bränd / ettevõte. Juba eelmise sajandi lõpul ja praeguse sajandi algusaastatel alustas Minimotors elektriliste kergliikurite alaste tehnoloogiate ja lahenduste arendamise ja turustamisega. Esimene Dualtron elektritõukeratas oli aga siiski veel kaugel.

Algusaegadel oli Minimotors pigem edasimüüja ja brändingu ettevõte kui arendusettevõte. Aastal 2000 sai Minimotorsi brändinguga tootest Korea siseselt enim müüdud mootorlaud. 2006. aastal sai neist USA brändi Goped eksklusiivne maaletooja Koreas. Samuti tuli turule samal aastal Minimotorsi peamiselt seenioridele mõeldud elektriliikur Silverwing.

2009. aastal hakkas Minimotors liikuma Lõuna-Korea piiridest väljapoole, avades oma kontori naaberriigis Hiinas. Muutus tuli ka ettevõtte liigis, mis muudeti ära korporatsiooniks (Eesti keeles aktsiaselts). Ettevõtte peakontor koliti ära esinduslikumasse Gyounggi-do provintsi. 2009. aastal tuli välja esimene Minimotorsi brändinguga elektriline nelikveoline ATV.

Järgmised 5 aastat tegeles Minimotors peamiselt elektriliste liikurite kaubanduse ja maaletoomisega, omandades eksklusiivsed maaletooja õigused järgmistele brändidele: Fukiplanning, Puma Moto, Fireball, Shark Helmet.

2014. aastal nägi ilmavalgust Minimotorsi esimene elektriliste tõukerataste bränd Speedway, mida hakati ka kohe edukalt Korea turul müüma. Müük oli tunduvalt edukam kui see oli olnud eelnevate toote tüüpidega ning selle puhul avati ka juba suuremate tootmisvõimsustega tehas Hiinas, Taizhous. Samal ajal jätkas Minimotors aga ka teiste elektriliste liikurite brändide maale toomisega Koreas. Neist sai Korea eksklusiivne maaletooja brändidele Uberscoot, Kleefer ja DTV Shredder.

Elektriliste kergliikurite revolutsioon (2015 kuni tänapäev)

2015. aastal tuli välja Minimotorsi revolutsiooniline esimene Dualtron elektritõukeratas. See oli esimene elektriline tõukeratas, millel oli kahe ratta vedu ning võimekus sõita ka mitte asfalt pinnasel. Huvi Dualtroni vastu üle maailma oli suur ning Minimotors ehitas toodete teenindamise tarbeks 18 harulise hooldusvõrgustiku. Esimesed Minimotorsi ekspordi lepingud Dualtroni edasi müümiseks koostati Austraalia ja Singapuri ettevõtetega. Samal aastal ületas Minimotors ka toodete müügi pooltest 10000 piiri.

Esimese ülieduka toote edasi arendusena 2016. aastal tuli välja juba ka Euroopas tuntud Dualtron II elektritõukeratas. Minimotors ei jäänud mitte aga tootearenduslikult loorberitele puhkama, vaid tõi turule innovatiivse Dualtron Man elektrilise liikuri. Samuti nägid ilmavalgust ülemaailmselt tuntud mudelid Speedway Mini 3 ja Speedway 3.

2017. aastal tuli Minimotors välja Dualtron 2 elektrilise tõukeratta järeltulijaga, 11 tolliste ratastega supertõuksiga Dualtron Ultra. Ilmavalgust nägid ka populaarse kõrvalbrändi Speedway mudelid Nano, Mini 4 ja Speedway 4. 2018. aastal tuli Minimotorsi poolt välja üks legendaarsemaid ja edukamaid elektritõukerattaid üldse – Dualtron Thunder elektritõukeratas. Samal aastal said populaarseimad mudelid ka omale uued järeltulijad – Dualtron III ja Speedway V.

2019. aastal tuli välja esimene 100km/h kiiruse võimekusega elektritõukeratas Dualtron X ning omaette klassi maandus uus Dualtron Compact. 2020. aastal tulid välja nüüdseks väga populaarseks saanud elektritõukerattad Dualtron Mini ja Eagle Pro.

TÕUKSIMAAILMA MUDELIVALIK

Dualtron X2 elektritõukeratas

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad

Dualtron X2 on maailma kõige suurem ja raskem elektritõukeratas ning Minimotorsi absoluutne lipulaev aku suuruse ja mugavuse kategooriates. X2 elektriline tõukeratas on justkui kombinatsioon chopper-tüüpi tsiklist ja elektrilisest tõukerattast, olles veidi kompaktsem kui esimene ning välimuselt pigem sarnane viimasele. Minimotors Dualtron X2 ei ole oma hiiglaslikele mõõtmetele väärilise kaalu (66kg) tõttu maailma kõige kiirem elektritõukeratas, kuid kindlasti on see elektritõukeratas oma suuruse ja unikaalse vedrustuse, rehvide ja erinevate võimalike sõiduasendite tõttu kõige mugavam elektriline kergliikur mida on võimalik soetada.

Dualtron X2 on järeltulija 2019. aasta lõpus välja tulnud Dualtron X elektrilisele tõukerattale ning samuti mingil määral ka järeltulija Dualtron Thunder 2 elektritõukerattale. X2 elektritõukeratas on varustatud tõsiselt hiiglasliku 72V/42Ah/3024Wh mahtuvusega LG akumoodulitest valmistatud akuga. Ühe laadimisega võimaldab see hiigelaku rahuliku sõidustiiliga läbida kuni 150km.

Tehniline kirjeldus

Ka välimuselt on X2 elektriline tõukeratas erakordselt pilke püüdev. Kõige suurem osa selles on muidugi lihtsalt selle masina suuruses. 13 tolliste tubeless mootorratta rehvidega varustatud X2 omab lisaks veel ka kontrolleriga reguleeritavaid RGB LED tulesid, mis on paigaldatud nii seisuteki külgedele kui ka lenksu püstipoomi peale. Kiiruse kuni 100km/h aitavad saavutada kaks ülivõimast 4150W harjadevaba elektrimootorit.

Nagu ka kõik teised Dualtron elektritõukerattad on ka X2 mudel varustatud parima gaasipäästiku reaktsiooni ajaga Minimotors EY3 (EYE) displayga. Ekraan on loetav ka suviste päikesepaisteliste ilmadega. Parima varguskindluse tagamiseks on elektritõukeratas kohe karbist välja võttes varustatud ka valikulise “FingerPrint” sõrmejälje lugeja süsteemiga. See lahendus võimaldab X2 elektrilise tõukeratta omanikul kasutada Dualtron X2 lahti lukustamiseks oma sõrmejälge.

Ühe esimese asjana X2 elektritõukeratta juures hakkavad silma hiiglaslikud (peamiselt mootorratastel kasutatavad) 260mm pikkused reguleeritavad hüdraulilised amortisaatorid. Erinevalt konkurentide poolt kasutatavatest 165mm jalgrataste standardmõõdus amortidest on nende amortisaatorite käik pea kaks korda suurem. See tagab, et elektriline tõukeratas DT X2 on täiesti absoluutselt konkurentsitu sõidumugevusega võrreldes teiste elektritõukeratastega ning kuulub selle poolest pigem mootorrataste liigasse. X2 elektritõukeratas suudab tehase andmetel kanda raskuseid kuni 150kg. Kui sõita ettevaatlikult, siis on see kaalupiir aga veel palju kõrgemal.

Dualtron X2 on lausa kahe akuga elektritõukeratas. Elektritõukeratta poomi (lenksutoru) sisse on paigaldatud eraldiseisev ning ka eraldi laetav 12V aku. See aku aitab toita ilma põhiakut seejuures koormamata kõiki elektrilise tõukeratta tulesid ning aitab kahe USB pordi abil sõitjal laadida oma seadmeid.

Dualtron X2 elektritõukeratas sobib inimesele kes tahab omale maailma kõige mugavamat elektrilist tõukeratast ning kelle jaoks selle masina hind ei ole probleemiks. Samuti peab kindlasti arvestama, et see elektritõukeratas on transporditav ainult kahekesi.

Dualtron Storm Limited elektritõukeratas

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad

Dualtron Storm Limited (tuntud ka kui Ltd) elektritõukeratas on Dualtroni lipulaev jõudluse koha pealt. Samuti on Storm Limited maailma kõige esimene elektriline tõukeratas, mis kasutab 84V nominaalpingega akut. Kõrgem pinge aitab sellel elektritõukerattal saavutada koguvõimsuseks 11500W (11,5kW), mille abil saab võimalikuks kiiruste saavutamine kuni 115km/h. See tippkiirus teeb Storm Ltd elektritõuekrattast maailma kõige võimsama ja kiirema seeriatootmises oleva elektrilise tõukeratta.

Storm Limited elektritõukeratas on järeltulija nii Dualtron Stormile kui ka vahetult enne Storm Ltd mudelit välja tulnud Dualtron Thunder 2 elektrilisele tõukerattale. Võrreldes Stormi versioon ühega on ära kaotatud kiirelt vahetatava aku võimalus. Seda aitab aga kompenseerida kolmandiku võrra mahukam aku, parameetritega 84V/45Ah/3780Wh, mis võimaldab Storm Ltd elektrilisel tõukerattal läbida ühe laadimisega kuni 220km. Dualtron Thunderilt on Storm Limited saanud ka teki peale paigaldatava lisaaku võimaluse, mis annab võimaluse suurendada läbisõitu ühe laadimisega veelgi.

Storm Ltd elektritõukeratas on oma jõuliste disaini elementide poolest välimuselt säravam kui kunagi varem. Seda elektritõukeratast on võimatu tänaval märkamata jätta – nagu ka superautot. Mootoris kesksageduselist põrinat genereerivate Minimotorsi ruutlaine mootorikontrollerite tõttu on seda monstrumtõuksi juba kaugelt kuulda. Kiirematel õnnestub pildi tegemiseks ka ehk oma nutitelefoni järele haarata, enne kui see masin silmapiirilt kaob.

Tehniline kirjeldus

Dualtron Storm Limited elektritõukeratas on nii esimese kui ka tagumise 5750W tippvõimsusega harjadevaba elektrimootoriga elektritõukeratas. Need mootorid võimaldavad elektritõukeratta koguvõimsuseks revolutsioonilised 11500W (või 11,5kW). Uue generatsiooni Minimotors elektritõukerattad on saanud oma mootorite koha pealt ka mitmeid läbimurdelisi uuendusi. Storm Limited mootorite toitekaablid on mootoritega (staatoritega) ühendatud läbi võlli sisse/külge paigutatud pistiku. See tähendab, et vajadusel midagi remontida ei pea elektritõukeratast mootori kaabli kätte saamise pärast laiali lammutama. Mootorid on varustatud ka koos rehviga eemaldatava veljeosaga. Nüüd on võimalik soetada endale maastiku-või maanteerehvid eraldi velgedel ning sisekummide vabade rehvide vahetuse pärast ei pea enam muretsema.

Dualtron Storm Ltd elektritõukeratas sobib inimesele, kes tahab endale kõige-kõige kiiremat ja võimsamat elektrilist tõukeratast ning kelle jaoks selle elektritõukeratta hind ei ole takistuseks.

Dualtron Thunder 2 elektritõukeratas

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad

Dualtron Thunder 2 elektritõukeratas on otsene järeltulija ühele originaalsetest supertõuksidest – Dualtron Thunderile. Tänasesse mudelivalikusse asetub ta Storm Ltd mudelist astme võrra allapoole, olles uuele kiiruse kuningale soodsamaks alternatiiviks. Sarnaselt esimese uue generatsiooni Ultra 2le on elektritõukeratas Thunder 2 varustatud uue 72V akuga. Kõrgem pinge võimaldab tänu madalamale energiakaole elektroonikas sõita ühe aku laadimisega läbi pikema maa kui eelmise generatsiooni 60V akud seda võimaldasid. Kõrgem aku toitepinge aitab arendada ka suuremat võimsust mootorites ning seeläbi on saavutatud tunduvalt parem kiirendus ja tippkiirus kui eelmise generatsiooni Minimotors elektrilised tõukerattad seda suutsid.

Thunder 2 elektrilise tõukeratta 72V / 40Ah / 2880Wh aku on üks suuremaid maailmas ning võimaldab ühe laadimisega läbida kuni 170km. Võimsad elektrimootorid arendavad kokku 10080W (10kw) võimsust ning aitavad Thunder 2 elektrilisel tõukerattal saavutada elektrooniliselt piiramata kiiruse 95km/h. Suure võimsuse paremaks kontrolliks on viimase 1,6kW valla päästmiseks vaja vajutada kiiresti kaks korda järjest displei gaasinuppu.

Tehniline kirjeldus

Sarnaselt uuele Stormile ja Ultra 2le on suure evolutsiooni on läbinud ka Thunder elektrilise tõukeratta välimus. Oma jõuliste disaini elementide tõttu on see elektritõukeratas selgelt teistelt Minimotors mudelitest eristuv. Pimedatel õhtutel püüavad pilke sünkrooniseeritud RGB tuled tekil, rattakiigedel ja lenksupoomil. Kasutajasõbralikkuse on viinud uuele tasemele juhtraual vasakul pool asetsev tulede-ja sõidurežiimide lüliti moodul, mis on lisaks ka väga hea välimusega ja koostekvaliteediga.

Uuele tasemel on viidud turvalisus. Seda aitavad sõidu ajal tagada eriti laiad 11 tollised sisekummivabad rehvid, mis on torkekindla tehnoloogiaga varustatud. Isegi täieliku läbitorke korral sulgeb rehvi siseküljele liimitud elastne torkekindel kiht tekkinud torkeaugu ning õhk ei jookse rehvist välja. Thunder 2 pidurid on 160mm pidurirootoritega ja NUTT brändiga hüdraulilised ketaspidurid, mis on parima võimaliku piduritunnetusega. Thunder 2 elektrilise tõukerattaga sõitja maksimaalne raskus on tootja poolt määratud 120kg.

Dualtron Thunder 2 elektritõueratas sobib inimestele, kes tahavad omale jõudluse näitajate poolest kõige paremat elektrilist tõukeratast maailmas, kuid ei pea Storm Limited elektritõukeratta hinda ennast õigustavaks.

Dualtron Storm elektritõukeratas

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad

Dualtron Storm on uue generatsiooni Minimotors elektriline tõukeratas. Lisaks on see ka maailma suurima kiirelt eemaldatava akuga elektritõukeratas. Selle eemaldatava aku parameetriteks on 72V/31.5Ah/2268Wh ning läbi võimaldab see akupakk sõita ühe laadimisega kuni 130km. Aku kaaluks on 14kg ning see mahub väga edukalt ka näiteks seljakotti. Tänu sellele on see ideaalne elektritõukeratas kulleritele, kes soovivad Storm elektrilist tõukeratast töö tegemiseks päev läbi kasutada.

Storm elektrilise tõukeratta mootorikontrollerid on uudse lahendusena paigutatud tagumise jalatoe alla. Nii jääb seisuteki alla rohkem ruumi suurema akupaki jaoks, samuti võimaldab see paigutada kontrollerite jahutusradiaatori kohe välisõhu kätte. Eelmiselt generatsioonilt on üle tulnud ka Dualtron Storm elektrilisele tõukerattale kätele kanduvat vibratsiooni vähendav püstipoomi alumine amortisaator ja kokku murtavate käepidemetega lenks.

Storm elektritõukeratas on esimese ja tagumise, 3320W võimsusega harjadevabade mootoritega elektriline tõukeratas. Need mootorid annavad elektrilise tõukeratta koguvõimsuseks muljetavaldavad 6640W (või 6,6kW) ning tippkiiruseks kuni 85km/h. Sarnaselt kõigile teistele Dualtronidele on ka Storm elektritõukeratas varustatud parima gaasitunnetuse ja reaktsiooniga displei-kontrolleriga Minimotors EY3. Display peal kuvatav tekst on tänu rohelisele taustvalgusele ja mustale kirjale loetav ka päikseliste ilmadega. Storm elektritõukerattal on kummipuks-amortidega vedrustus. Valikus on 5 erineva jäikusega pukside “kassetti”. Jäädes mugavuselt mõnevõrra vedruamortidele alla, aitab see vedrustuse tüüp eelkõige tagada parimat elektrilise tõukeratta stabiilsust ja juhitavust suurtel kiirustel.

Dualtron Storm elektritõukeratas sobib eelkõige inimesele kes saab kasu lõigata elektrilise tõukeratta eemaldatava aku funktsioonist. Kuna elektrilist tõukeratast ennast on raske tassida, siis eemaldatav aku võimaldab masinat transportida kahe osas.

Ultra 2 elektritõukeratas

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad

Dualtron Ultra 2 elektritõukeratas on mõeldud järeltulijana edukale Dualtron Ultra elektrilisele tõukerattale. Samuti on see elektritõukeratas veidi soodsam, ilma aku eemaldamise funktsioonita alternatiiv Storm elektrilisele tõukerattale. Võrreldes vana Ultraga on Ultra 2l kõrgem akupinge – 72V. See aitab väiksemate kadude tõttu elektroonikas sõita kaugemale, arendada suuremat võimsust ning tagab nii ka parema kiirenduse ja ka tippkiiruse.

Ultra 2 elektritõukeratas on nagu ka teised uue generatsiooni Minimotors elektrilised tõukerattad saanud jõulisemate joontega supertõuksi-disaini. Tagumine jala toetusplaat meenutab antitiiba ning selle sisse on peidetud Minimotorsi mootorikontrollerid koos jahutusradiaatoritega. See tagab kontrolleritele tunduvalt parema jahutuse ja vabama õhuringluse, jätab aku jaoks rohkem ruumi ning võimaldab paigutada Ultra 2 raami sisse suure 35Ah / 2520Wh liitiumaku.

Akupakk võimaldab ühe laadimisega läbida kuni 140km. Ultra 2 elektritõukeratas on varustatud ka RGB LED tuledega, mis tõmbavad kindlasti pimedas sõites palju tähelepanu. Jõudluse poolest on Ultra 2 elektritõukeratas varustatud kahe 3320W tippvõimsusega harjadevabade mootoritega, mis annavad elektritõukeratta võimsuseks 6680W (või 6,7kW). See võimsus on piisav, et saavutada kiiruseid kuni 89km/h.

Ultra 2 elektritõukeratas on varustatud suurte 160mm piduriketastega, hüdrauliliste NUTT piduritega ja ABS turvasüsteemiga. ABS süsteem ei lase elektrilise tõukeratta magnetipidurit kasutades ratastel kinni blokeeruda.

Dualtron Ultra 2 elektritõukeratas sobib kõigile inimestele kes soovivad omale soetada võimalikult kiiret elektrilist tõukeratast, kuid kelle jaoks jääb Thunder 2 liialt kalliks või ebamõistlikult kiireks ning kellel Stormi eemaldatava aku funktsioonile poleks rakendust.

Dualtron Thunder elektritõukeratas

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad

Dualtron Thunder elektritõukeratas on üks legendaarsematest võimsatest elektrilistest tõukeratastest. Esimese Ultra mudeli järeltulijana oli just Thunder väga pikalt maailma kõige kiirem elektritõukeratas ja tunduvalt võimsam kui kõik teised elektritõukerattad. Thunderil on võimsad harjadevabad mootorid, mis annavad kokku 5400W võimsust. Samuti on Thunder elektritõukeratas varustatud kummipuks-kassett vedrustusega ja ABS hüdrauliliste piduritega. Thunderi suur 60V/35Ah/2100Wh aku võimaldab läbida ühe laadimisega kuni 120km.

Thunder elektritõukeratas on ehitatud olema täiesti segaselt kiire ning see on loodud olema kõige-kõigem elektriline tõukeratas kõigis kiiruse kategooriates. Võrreldes Thunderile eelnenud mudelitega on tema juures kasutusele võetud vedrustuse kõrguse reguleerimise võimaus. Nüüd on võimalik kummipuks-vedrustuse astet 3 erinevasse asendisse ümber tõsta. On olemas kõrge, keskmine või madal aste. Vedrustuse sisse käivaid kassette on võimalik paigaldada erinevate jäikuse astmetega. Sobiva vedrustuse jäikus oleneb ka temperatuurist ning sõitja raskusest. Kõik Minimotors Dualtron elektritõukerattad tulevad karbis keskmise jäikusega kassettidega ning teiste jäikustega kassette on võimalik soetada lisavarustusena.

Hooldus-remont on samuti Minimotors poolt tehtud võimalikult lihtsaks. Rataste/mootorite kontstruktsioon on selline, et elektritõukeratta velg koos rehviga on eemaldatav. See teeb suurte, 4-tollise laiusega rehvide vahetamise palju kergemaks. Maksimaalne Dualtron Thunder elektrilise tõukeratta kandevõime on tootja poolt määratud 120kg.

Dualtron Thunder on relevantne mudel Minimotorsi valikus ka tänapäeval, asetudes mudelivalikus nüüd jõudluselt pigem keskele. Thunder sobib ideaalselt inimesele, kes soovib omale soetada kõige parema hinna ja jõudluse / aku mahtuvuse suhtega Dualtron elektritõukeratast.

Dualtron Victor elektritõukeratas

dualtron elektritõukeratas minimotors elektritõukerattad võimas elektriline tõukeratas kiired elektrilised tõukerattad

Dualtron Victor elektritõukeratas on mudelivaliku kõige kiirem 10 tolliste ratastega elektriline tõukeratas. Samuti on see ka üks kiiremaid 10 tolliste rehvidega “keskkaalu” elektritõukerattaid maailmas, olles varustatud võimsate 2000W elektrimootoritega, mis võimaldavad saavutada elektritõukeratta tippkiiruseks kuni 75km/h. Victor mudel on mõeldud otsese järeltulijana Dualtron Eagle Pro mudelile.

Victoril on oma eelkäijatest suurema mahtuvusega 60V/30Ah/1800Wh aku. Aku kasutab uusi 21700 LG akumooduleid, mis aitab Victor elektritõukerattal saavutada maailma kõige paremat energia ja kaalu suhet (Wh/kg). See tähendab, et mitte ühegi teise samas kaaluklassis oleva elektrilise tõukerattaga pole võimalik läbida ühe laadimisega rohkem maad kui selleks on suuteline Dualtron Victor elektritõukeratas. Victorit on saadaval ka kahte erineva aku mahtuvusega versiooni – 24Ah ja 30Ah. 24Ah akuga saab läbida kuni 80km ning 30Ah akuga kuni 100km.

Veel üheks suureks parenduseks võrreldes Eagle Pro elektritõukerattaga on Victori Zoom hüdraulilised ketaspidurid. Võrreldes eelmise generatsiooni juures kasutatud mehaaniliste ketaspiduritega ei ole neid pidureid vaja pidevalt uuesti paiga reguleerida. Samuti kuluvad piduriklotsid tunduvalt ühtlasemalt ning neid on vaja harvemini vahetada. Väga suur vahe on ka pidurdusvõimsuses ja tunnetuses. Turvalisusele lisavad veel ka elektrilised ABS-magnetpidurid, mis rakenduvad pidurdades enne ketaspidureid.

Lisaks suurele võimsusele on rõhku pandud ka mugavusele. Dualtron Victor on sarnaselt eelkäijatele varustatud Minimotorsi patenteeritud kummipuks-kassett tüüpi paindliku, mitme võimaliku jäikuse astmega vedrustusega, millega on varustatud ka teised Minimotors elektritõukerattad. Mugavust aitavad tagada ka eriti pehmed ja laiad, 10×3″ õhkrehvidega rehvid. Victor elektritõukeratas on ka varustatud kätele kanduvat vibratsiooni vähendava lenksutoru (püstipoomi) alaossa paigaldatud amortisaatoriga ja kokku murtavate käepidemetega juhtrauaga. Kaalupiiranguks Victor elektritõukerattale tootja poolt määratud kuni 120kg.

Victor sobib kõigile inimestele, kes tahavad endale võimalikult kiiret elektrilist tõukeratast, mida vahel (kuid siiski mitte väga tihti) ka trepist tassima või auto pagasiruumi mahutama peab. Võrreldes oma 11 tolliste ratastega sugulastega on Victor palju kergem ja kompaktsem.

Eagle Pro elektritõukeratas

Dualtron Eagle Pro on otsene järeltulija esimestele Dualtroni mudelitele üldse – Dualtron 1, 1.5 ja 2 elektritõukeratastele. Tänases Minimotorsi mudelivalikus on Eagle Pro elektriline tõukeratas asetumas mudelivaliku keskel, asetudes Spideri ja Dualtron 3 vahele. Võimsad harjadevabad 2x1800W elektrimootorid koosluses 60V/22.4Ah/1344Wh mahtuvusega akuga võimaldavad jagu saada ka suurtest tõusudest. Täis laetud akuga on võimalik säästliku sõidurežiimi korral läbida kuni 80km.

Nagu ka kõik teised Dualtronid (peale Mini mudeli) on ka Eagle Pro varustatud kummipuks-kassett tüüpi vedrustusega, seda nii esiratta kui ka tagaratta jaoks. Eagle Pro elektriline tõukeratas on ka varustatud kokku klapitavate käepidemetega juhtrauaga. See muudab Eagle Pro elektritõukeratta auto pagasiruumi või talveks riidekappi paigutamise palju kergemaks.

Peale võimsuse ja kiiruse näitajatele on Eagle Pro disainis ka väga kõrgeks prioriteediks seatud turvalisus. Sellel eesmärgil on nii esirattale kui ka tagarattale paigaldatud mehaanilised (trossiga) ketaspidurid. Nagu ka kõigil uuematel Dualtronidel, tagab ka Eagle Pro mudelil pidurite sihtotstarbelise toimimise igas olukorras Minimotorsi patenteeritud ABS süsteem. Eagle Pro elektritõukeratas omab sarnaselt oma teistele sugulastele ka Minimotors EY3 displeid, mis on tõuksimaailmas tuntute seas parima gaasi reaktsiooniga. Raskust suudab Eagle Pro liigutada turvaliselt kuni 120kg.

Dualtron Mini elektritõukeratas

Dualtron Mini elektritõukeratas on kõige erilisema välimusega väike elektriline tõukeratas maailmas. Samuti on Mini mudeli soetamine kõige soodsam viis endale Dualtron brändi toode hankida. Kuna Mini elektritõukeratas murdub kokku kohe teki eest ning tema mõõtmed muutuvad tänu sellele väga väikeseks, siis kuulub elektritõukeratas Mini klassi “ülikompaktsed elektritõukerattad”.

Minimotors DT Mini elektritõukerattaid eksisteerib kahte erineva aku mahtuvusega versiooni – 13Ah ja 17,5Ah. Kusjuures mõlemad akud on valmistatud kvaliteetsetest LG akumoodulitest, akude nominaalpinge on 52V. 13Ah akuga mudeli läbisõit täis akuga on kuni 55km ning 17,5Ah versiooniga on võimalik läbida kuni 40km.

Väikeste aga siiski mugavate 8.5 tolliste sisekummidega õhkrehvidega Dualtron Mini elektritõukeratas on üllatavalt mugav, omades veel lisaks nii esiratta kui ka tagaratta jaoks paigaldatud väga efektiivset vedrustust. Mõlemal rattal on kaks vedruamortisaatorit, mis aitavad tagada parima sõidumugavuse. Mõlema ratta jaoks on disainitud kaks vedruamorti, mis tagavad parima võimaliku sõidumugavuse.

Turvalisuse tagab tagaratta rummu külge paigaldatud trummelpidur, mis on kõigist võimalikest piduritüüpidest kõige hooldusvabam ning ei vaja võrreldes näiteks ketaspiduritega pidevat uuesti paika reguleerimist. Dualtron Mini suudab tänu võimsale 1450W mootorile saavutada tippkiiruseks kuni 45km/h.

Välimuselt on Mini elektritõukeratas võrreldes kõigi teiste endaga samas mõõdus olevate mudelitega nagu hoopis miskit muud. Dualtron Mini on stiilne, kiirete joontega ning lisaks rõhutavad unikaalsust kontrolleriga reguleeritavad RGB tuled.

Mini elektritõukeratas sobib tänu oma suurepärasele kompaktsusele inimestele, kes peavad oma elektrilist tõukeratast tihti kas käsitsi või auto pagasiruumis transportima.

Minimotors Speedway Leger elektritõukeratas

Erinevalt kõigist teistest Tõuksimaailma Minimotors elektritõukeratastest ei ole see elektritõukeratas mitte Dualtron brändinguga vaid hoopis Speedway brändiga. Speedway on Minimotorsi bränd, mis asetseb Dualtronist üks aste allpool. Selles seerias olevad elektrilised tõukeratttad on kompaktsed, kerged ning pigem tavakasutaja suunitlusega.

Sarnaselt Dualtron Miniga kuulub ka Speedway Leger klassi “ülikompaktsed elektritõukerattad”. Tänu oma kokku murtavatele käepidemetele on aga Speedway tegelikult veelgi kompaktsem. Mõneti on Speedway Leger ka tavalisema disainiga, mis ei tõmba nii palju tähelepanu kui RGB tuledega Mini.

Tõuksimaailmas on saada 48V/15,6Ah/749Wh akuga Speedway Leger elektriline tõukeratas, millega on võimalik läbida ühe laadimisega kuni 55km. Speedway Leger on ka tervelt 3kg kergema kaaluga kui Mini, kaaludes vaid 19kg. Turvalisus on tagatud tagumise trummelpiduriga, mis on kõige hooldusvabamat tüüpi pidur ning ei vaja võrreldes ketaspiduritega pidevat reguleerimist. 1450W harjadevaba alalisvoolu mootoriga Speedway Leger elektritõukeratas suudab sarnaselt Dualtron Minile saavutada elektrooniliselt piiramata kiiruseks kuni 45km/h.