INOKIM ELEKTRITÕUKERATAS

MYWAY – INOKIM – ALGUSAASTAD

Raske oleks leida brändi, mis oleks elektriliste kergliikurite revolutsioonile andnud suurema tõuke kui Inokim. Myway (millest hiljem sai Inokim) sai alguse 2009. aastal garaažiprojektina, mille tulemusena nüüdseks korduvalt auhinnatud disaineri ja ettevõtja Nimrod Riccardo Sapir kätetööna valmis esimene tänapäevane elektritõukeratas. Projekti eesmärk oli lahendada üle autostumise probleem linnades ning luua elektriline tõukeratas, alternatiivne transpordivahendina autodele, mida oleks kerge endaga kontorisse või koju kaasa võtta ning mis ei teeks sõitmisel selga higiseks (jalgratas). Elektritõukerattad vähendaks linnade süsiniku jalajälge ning vähendaks ummikuid. Projekti tulemusena valmis alloleval pildil kujutatav prototüüp mis näitas kõigile, et selline elektrilised tõukerattad on tõepoolest võimalikud ning linnakeskkonnas väga otstarbekad.

Esimene Inokim elektritõukeratas prototüüp
Üks olulisemaid elektritõukerattaid – esimene Myway prototüüp

2011. aastal valmis juba teine väga oluline prototüüp – Myway Quick, mille abil jõudis nüüdseks garaažiprojektist ettevõtteks kasvanud Myway Company ka juba tootmisesse minema mudelini – Quick 1. Quick oli juba nagu täiesti tänapäevane elektritõukeratas – harjadevaba alalisvoolumootoriga, alumiiniumist raamiga ning kiiresti kokku pakitav. Lisaks sellele oli elektriline tõukeratas varustatud ka liitium-ioon akuga, mis tol ajal oli veel tehnoloogia mida võis leida ainult väiksemates seadmetes nagu nutitelefonid ja sülearvutid.

Prototüübist tootmiskõlbuliku mudelini jõudmine ning tootmise käima lükkamine ei olnud Myway jaoks kindlasti ühe esimese elektriliste kergliikurite iduettevõttena kerge – aega läks 2 aastat. 2013. aastal alustati algselt väga tagasihoidlikes tingimustes Myway Quick 1 elektritõukeratta tootmist, kuid peagi oli võimalik tootmisvõimsusi tunduvalt suurendada, sest sellest tootest sai koheselt tõeline superstaar. Quick 1 kuulsus jõudis maailmas igale poole ning idee geniaalsust taibates tekkis Mywayle palju konkurente, kes asusid Quick mudelit usinalt kopeerima. Varajaste aegade kohta on Myway teinud ka video.

Inokimi asutaja Nimrod Sapir koostamas esimest Myway Quick protoüüpi

HILJUTINE AJALUGU

2015. aastal tuldi välja Light mudeliga. Vahepeal on Myway bränd saanud omale ka uue nime – Inokim, mis tähendab jaapani keeles sõna “kiirus”. Seega oli uue mudeli nimi juba mitte Myway, vaid Inokim Light elektritõukeratas. Ettevõtte nimi jäi sisaldama Myway nime – Ningbo Myway Intelligent Technology Co. Erinevalt Quickist oli Light mudel väiksem, kergem ning veel kiiremini kokku pakitav. Light oli esimene ka lastele sobiv elektritõukeratas maailmas ning oli sarnaselt Quick 1 mudeliga väga edukas.

2017. aastal läks ettevõte püüdma veelgi väiksemate elektritõukerataste turgu ning ilmavalgust nägi Inokim Mini elektritõukeratas. See elektritõukeratas oli ja on tänapäevani kõige väiksem ja kergem elektriline tõukeratas, kaaludes vaid 8,5kg. Esimesena maailmas oli Mini elektritõukeratas varustatud ka seisuteki ette paigaldatud väikeste ratastega, mis võimaldasid elektritõukeratas panna kokku pakitud asendis püsti seisma. Samuti võimaldas see elektritõukeratast enda järel käruna vedada.

2018. aastal kui elektriliste kergliikurite revolutsioon oli juba algamas tuli Inokim välja oma tänaseks päevaks kõige legendaarsema, ühepoolse rattakiige ja lennuki reaktiivmootoreid meenutavate velgedega mudeliga – OX elektritõukeratas. Inokim OX ja veidi hiljem välja tulnud OXO elektritõukeratas on tänaseni kõige võimsamad ja kiiremad ning kõige pikema läbisõidu võimekusega mudelid. Samuti on OX elektritõukerattad varustatud reguleeritava kõrgusega vedrustusega, mis võimaldab pakkuda parimat sõidunaudingut.

Tänaseks päevas on Inokim laiendanud oma maaletoojate võrgustikku üle 30 erinevasse riiki. Ühe esimese elektritõukeratta brändina on ka Eestis Inokim elektritõukerattad turul olnud juba üsna varakult – alates aastast 2017.

TÕUKSIMAAILMA MUDELIVALIK

Inokim OX Hero ja OX Super elektritõukeratas

OX Super elektritõukeratas hero elektritõukerattad
Supermugav ja efektse välimusega Inokim OX elektritõukeratas

Inokim OX Hero ja OX Super elektritõukerattad on Inokimi elektritõukerataste seerias kõige silma torkavama välimusega. Mõlemad elektritõukerattad on varustatud võimsate 1000W mootoritega ning on varustatud ülimugava Inokimi patenteeritud vedrustusega, mis tagab üheaegselt nii parimad sõiduomadused kui ka parima stabiilsuse suurtel kiirustel. Inokim vedrustusel on kolm erinevat kõrgust ning iga sõitja saab enda jaoks valida just kõige sobivama.

Kõik Inokim elektrilised tõukerattad on väga vastupidavad ja kvaliteetsed ning OX Hero ja Super elektritõukeratas on seda kohe eriti. Vaatamata veekindluse IP reitingu puudumisele on mõlemad elektritõukerattad väga ilmastikukindlad ning nendega võib vabalt sõita nii kevadel, suvel, sügisel kui ka talvel – päikese, lume ja vihmaga.

Inokim OX Hero elektritõukeratas on varustatud 780Wh akuga ning OX Super elektriline tõukeratas omab tublisti suuremat 1392Wh akut. Läbisõidud ühe laadimisega on vastavalt Herol 40-60km ning Superil 70-110km. OX elektritõukerattad sobivad inimesele, kes tahab elektritõukeratast kasutada auto asendusena oma põhilise transpordivahendina või pikematel sõitudel.

Inokim OX raam on toodetud lennunduses kasutatavast alumiiniumi sulamist ning on väga vastupidav. OXi lenks on lai ning varustatud tõsiselt mugavate käepidemetega. Juhtraud asub ka kõrgel, mis teeb OX elektritõukeratta väga mugavaks ka pikkade ja raskete inimeste jaoks (elektritõukeratta kaalupiir on 120kg). Innovatiivse lahendusena on Inokim OX tuled juhitud automaatselt, ekraan-gaasipedaali sisse integreeritud hämaraanduri abil. Nii ei pea pimedas elektritõukeratas sisse lülitades hakkama otsima tulede sisse lülituse nuppu.

Inokim OXO elektritõukeratas

Inokim OXO elektritõukeratas elektriline tõukeratas elektritõukerattad
Kahe mootoriga Inokim OXO – kõige kiirem Inokim

Inokim OXO on Inokimi lipulaev ning kõige kiirem ja võimsam elektritõukeratas, mis Inokimi mudelivalikus olemas on. Elektriline tõukeratas Inokim OXO on erinevalt OXist varustatud mitte ühe vaid kahe 1000W mootoriga. Teine mootor on paigaldatud esiratta asemele. Kaks võimast mootorit annavad elektritõukeratta tippkiiruseks 65km/h ning tagavad selle elektritõukerattaga maastikul või metsas sõites ideaalse läbivuse.

Erinevalt OXist on Inokim OXO elektritõukeratas varustatud ka parima efektiivsusega Zoom hüdrauliliste ketaspiduritega ja veelgi suurema, 1536Wh mahtuvusega akuga. Aku on valmistatud kvaliteetsetest LG akumoodulitest ning võimaldab ühe laadimisega läbida kuni 110km.

Inokim OXO sobib inimesele kes tahab saada osa elektritõukerataste tipptehnoloogiast ning soetada omale seda kõige-kõigemat elektritõukeratast. Rehvide pärast ei pea OXO kasuks otsustades muretsema, sest see elektritõukeratas on meil otse tehasest tulnuna saadaval nii maantee kui ka maastikurehvidega.

Inokim Quick 4 Hero ja Quick4 Super elektritõukeratas

quick 4 quick4 super hero elektrilised tõukerattad
Inokim Quick 4 elektritõukeratas – kompaktne ja võimekas

Inokim Quick 4 Hero ja Quick4 Super elektritõukeratas on kõige uuemad, 2021. aastal välja tulnud mudelid Inokimi valikus. Quick 4 elektrilised tõukerattad sobivad hästi inimestele, kes tahavad kulgeda stiilselt ja mugavalt, kelle elektritõukeratas on pidevas kasutuses auto asendusena ning kes vajavad OXist tunduvalt kompaktsemat elektrilist tõukeratast.

Inokim Quick 4 elektritõukeratastel on võimas 600W mootor, mis linna tingimustes, kuhu see elektritõukeratas kuulub, täiesti piisav. Võimas mootor saab hakkama ka kõige järsemate tõusude ja mägedega. Sarnaselt OX seeriale on samuti ka Quick 4 elektrilised tõukerattad varustatud esi-ja tagaamortidega. Kõige rohkem hakkab elektritõukeratta välimuses silma uus informatiivne ekraan, mis on oma suuruselt midagi elektritõukerataste ajaloos esmakordset.

Quick4 Hero elektritõukeratas on varustatud 676Wh akuga ning Quick 4 Super elektriline tõukeratas omab 832Wh akut. Elektritõukeratas Hero on võimeline täis laetud akuga läbima kuni 50-58km ning Super 55-70km. Quick mudeliseeria elektritõukerattad on ka disainitud olema nii hooldusvabad kui võimalik. Seetõttu on Quick4 mudelid varustatud esimese ja tagumise ratta trummelpiduritega, mis ei vaja pidevat reguleerimist ja piduriklotside vahetamist.

Uuele tasemel on viidud ka ohutus. Inokim Quick 4 elektritõukeratas on valmistatud tugevast alumiinium 6061 T6 sulamist raamiga, mis tagab tugeva konstruktsiooni. Elektritõukeratas on varustatud ka automaatse park-režiimiga, mis paneb elektrilise tõukeratta elektriliselt “lukku” juhul kui elektritõukeratas on 30 sekundit paigal seisnud. See aitab välistada kogemata gaasinupu vajutamise ning elektritõukeratta soovimatu sõitma hakkamise.

Inokim Light 2 Hero ja Light 2-Super elektritõukeratas

Light 2 elektritõukerattad on kompaktsed ja kerged.
Light 2 Hero ja Super elektritõukerattad on kompaktsed ja kerged

Inokim Light 2 Hero ja Light-2 Super elektritõukerattad on kõige väiksemad ja kompaktsemad Inokim elektrilised tõukerattad mis Tõuksimaailma valikus olemas on. Lightid on tänu oma kerge vaevaga reguleeritavale lenksu kõrgusele eriti sobilikud elektritõukerattad just lastele ja noortele.

Inokim Light elektritõukeratas on veel eriline ka selle poolest, seda elektritõukeratast on saadaval väga palju erinevaid värve – must, kollane, roheline, sinine ja valge. Seega leiab oma mantli värviga sobiva Light elektritõukeratta iga klient.

Kompaktsuse poolest on Inokim Light elekritõukeratas hoopis järgmine tase kogu elektritõukerataste maailmas. Light Hero ja Super elektriline tõukeratas voltuvad kokku alt seisuteki eest ning seeläbi liigub elektritõukeratta esiratas taha poole, mis aitab saavutada võimalikult väikese elektrilise tukeratta pikkuse. Samuti juhtraud koos lenksutoruga liiguvad tagaporilauale võimalikult lähedale – nii saavutatakse maksimaalselt madal kõrgus. Lightil on ka kokku murtavad käepidemed, mis tagavad minimaalse laiuse. Tulemuseks on oma klassi kõige kompaktsem elektriline tõukeratas.

Inokim Light Hero ja Super elektrilisel tõukerattal on väga stiilsete ja mugavate käepidemetega kompaktne lenks. Light ilma harjadeta (BLDC) elektrimootor on võimsusega 250W, mis on piisav edukaks linnasiseseks sõitmiseks – suurim läbitav tõusunurk teel on 15%. Kõrge kasuteguriga elektrimootor tagab jõulise kiirenduse ning saavutab tippkiiruse 25km/h kiirelt. Light Hero ja Super elektritõukeratas on suurima lubatud sõitja kaaluga 100kg.

Pildigalerii

inokim elektrilised tõukerattad elektriline tõukeratas
inokim elektritõukerattad oxo  elektrilised tõukerattad kahe mootoriga elektritõukeratas elektriline tõukeratas
inokim elektritõukerattad oxo  elektrilised tõukerattad highway elektritõukeratas elektriline tõukeratas
inokim elektritõukerattad light hero elektritõukeratas elektriline tõukeratas
inokim elektritõukerattad quick4 hero elektritõukeratas elektriline tõukeratas